?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Повсякденні звички часто призводять до того, що сил у людини стає все менше і менше. Таких звичок, як мінімум, сім.

Перша: регулярне недосипання

За статистикою, в 60-і роки минулого століття середньостатистична людина відводила на сон 8 годин, зараз - приблизно 6,5. Ми почали менше спати через прискорений темп життя, ми маємо все більше справ. Але окрім цього збільшилася кількість людей, які страждають розладами сну (наприклад, на тлі стресу).

Багато хто намагається компенсувати недолік сну на вихідних, вдаючись до так званої «сонної булімії» - тобто, відсипаючись до середини суботи. Особливої користі це не приносить. Вчені твердять, що недосипання, накопичене протягом декількох днів, не можна компенсувати за один раз. Річ у тім, що брак сну протягом доби організм може без проблем компенсувати наступного дня. Систематичне неотримання «компенсації» протягом декількох днів підряд веде до дратівливості, пригніченого стану й ожиріння.

Друга: постійні спроби схуднути за допомогою дієти

Любителів посидіти на дієті можна розділити на три групи. Одні (і їх меншість) дійсно можуть за допомогою дієти позбутись зайвої ваги. У інших нічого не виходить - і вони кидають свої спроби обмежити раціон. Треті ж без сну і відпочинку підбирають собі нові дієти або починають одну і ту саму кожного разу з початку.

Саме вони, ці наполегливі любителі дієт знаходяться в групі ризику. Вони постійно переживають почуття провини через незадоволення за невиконані плани зі схуднення, вони намагаються покарати себе ще суворішою дієтою, страждають від постійного відчуття голоду (і часто - від недоліку важливих речовин). В результаті вони знову зриваються. Як не банально, але доведеться знову повторитися: дієта повинна бути збалансованою, а спроби схуднути найуспішнішими, якщо вони супроводжуються фізичним навантаженням.

Третя: хронічні болі

Деякі люди, що відчувають хронічні болі, роками відкладають візит до лікаря, керуючись такими міркуваннями: «Сьогодні, здається, трохи легше - може воно взагалі перестане боліти?».

Проте дослідження показують, що між пацієнтами з депресією, посттравматичним синдромом і хронічним болем є певна схожість. Це так звана дезаптаційна реакція, яка виражається в м'язовій слабкості, зниженні апетиту і лібідо, зменшенні фізичної активності, неспокійному сні і зниженні концентрації уваги. Така людина постійно відчуває себе виснаженою і це сильно знижує якість життя.

Четверта: звичка глушити каву літрами

Чашка кави додає бадьорості, зате літр кави щодня цю бадьорість віднімає. Все просто: виникає ефект звикання, для бадьорості потрібна все більша доза, яку, врешті-решт, неможливо постійно збільшувати. Крім того, споживання кофєїновмісних напоїв підсилює обезводнення. Тим, кому складно відмовитися від звички пити декілька чашок кави на день, варто поєднувати їх з питтям води протягом дня. Втім, тим, хто обходиться без кави, вода теж не пошкодить. Дієтологи радять пити 8 стаканів води щодня.

П'ята: регулярний прийом енергетичних напоїв

«Енергетики» не повинні ставати постійним вранішнім напоєм. Приймаючи цей достатньо могутній стимулятор, людина отримує ударну дозу кофеїну, таурину і часто женьшеня. Після такої мобілізації внутрішніх резервів організму потрібне відновлення і відпочинок. Особливо ці напої шкодять печінці, нервовій і серцево-судинній системам. А при регулярному прийомі енергетиків відбувається звикання, і з часом напій бадьорить все менше і менше.

Шоста: нестача кисню

Нестача кисню в задушливому приміщенні уповільнює обмін речовин і призводить до підвищеної стомлюваності. Порадою «більше гуляйте після роботи» може скористатися далеко не кожен. Тому можна пошукати інший вихід: по-перше, існують кисневі коктейлі, а по-друге, можна змінювати техніку дихання. Протягом всього дня ми дихаємо поверхнево, роблячи неглибокі вдихи. Варто приділити хоч би декілька хвилин в день тому, щоб «продихатися», роблячи повільні глибокі вдохи, або спробувати релаксаційну дихальну техніку.

Сьома: брак руху

Малорухливість не дає ніякої економії сил: м'язи без навантаження втрачають тонус, у результаті зникає і енергія. Більш того: фізична активність знижує не тільки ризик серцево-судинних захворювань, але і ризик виникнення депресії і, як з'ясувалося, впливає на тривалість життя - набагато сильніше, ніж навіть наявність нормального індексу маси тіла. Іншими словами, неважливо, повна людина чи худа: якщо він багато часу протягом дня проводить в русі, він проживе довше.

***
Компания "Синтегра" образована группой специалистов, имеющих богатый опыт создания интегрированных систем в области звукового оборудования, установка звукового оборудования, видео- и информационных технологий в Санкт-Петербурге, Москве и других городах России.
Практически все презентационные комплексы включают в себя звуковое оборудование.Высококачественное звукоусиление, звуковоспроизведение и звукозапись совещаний с использованием современных технологий обработки звука, обеспечение синхронного перевода при проведении международных конференций (совещаний) - эти и многие другие функции звуковое оборудование выполняет в ходе конференции или заседания.

Profile

Светик
madwind
madwind

Latest Month

April 2018
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by chasethestars